Jak prodává auta Seat? Monstrózní slevy a monstrózní RPSN

Novinky značky SEAT a SEAT fora
Odpovědět
admin
Administrátor
Příspěvky: 44
Registrován: úte 29. lis 2011 8:55:18
Kontaktovat uživatele:

Jak prodává auta Seat? Monstrózní slevy a monstrózní RPSN

Příspěvek od admin »

Koupit si nové auto je neskutečný boj. Možná z lenosti a nebo pohodlnosti jsou nakupující unešení z Tesla eshopu, kde se nová auta sází jako baterie do notebooku. Na druhou stranu nákup vozidla představuje skvělou chvíli pro naladění loveckých pudů. Každý mamut ale není chutný a některý doslova smrdí.

Seat jako člen rodiny VW na to jde trošku jinak než například VW. Často najdete nabídky na nový Seat Leon za 350 000 Kč. Naprostá bomba! Ale proč je v ceníku za 620 000 Kč ? Skutečně je ten nablýskaný mamut tak chutný? Má to vadu na kráse a té se říká RPSN.

Seat a obchodníci prodávající vozidla Seat povolí maximální slevu cca 10% z ceníkových cen. Na takovou slevu si můžete šáhnout zpravidla kdykoliv a kdokoliv po dlouhé diskuzi s obchodníkem. Další slevy jako "Traden in" a bonus za výkup vozidla se DNES pojí s drobnou podmínkou a to nutnost financovat auto na splátky. Takovou nabídku můžete jednoduše akceptovat pouze v případě splátek, které však na rozdíl od Volkswagenu jsou zatížené RPSN kolem 16% a s pojištěním kolem 50%. Jednoduše ty slevy doplatíte na úrokové sazbě a předraženém povinném a havarijním pojištění. O co hůř.. Při slevě 70 000 Kč z nového auta jej ještě brutálně přeplatíte a to zejména při delším splácení.

Velmi zajímavá a fungující technika prodeje. Bohužel tato technika ohýbá zůstatkové ceny vozidel a ve výsledku celému trhu se starými Seaty škodí. Lidi jednoduše nechápou, že auto, které stálo 350 000 Kč za tři roky stojí to samé, protože 110 000 Kč přeplatili na RPSN.
elborn1.jpg
elborn1.jpg (46.54 KiB) Zobrazeno 18352 x

Odpovědět